هوشمندانه تر کار کنید، در هر زمان … در هر مکان …

تارک، مدیر یک دفتر طراحی مبلمان در را به روی من باز کرد و پس از معرفی خود و خوش آمد گویی، من را به سمت محل کارم راهنمایی کرد. تارک در آشپزخانه شخصی خود برای من قهوه درست کرد و مرا به سمت مبلی در اتاق کارش که خودش طراحی کرده بود برد. از جایی که میز من قرار داشت آرامگاه ناپلئون به راحتی دیده می­شد. و درست در مقابل ساختمان، برج ایفل قرار گرفته بود.

 

هوشمندانه تر کار کنید

 

من برای ۲۰ یورو، تمام طول روز را در آپارتمان تارک در یک دنیای جدید کاری سپری می­کنم. در حالی که بسیاری از شرکت ها به پروژه های مشارکتی، فعالیت های مشارکتی و اقتصاد مشارکتی روی آورده اند، در بعضی موارد هم صاحبان ساختمان های تجاری و دفاتر کاری، این محل ها را به کارآفرینان، مترجمان و کسانی که در جست و جوی مکانی برای راه اندازی یک کسب و کار هستند، اجاره می­دهند.

زمانی که شما فضا را به اشتراک می­گذارید، اکنون بهترین زمان برای ارتباط با افراد مختلف است، به زودی این امکان هم فراهم می­شود که از طریق اینترنت فضاهای کاری را به اشتراک بگذارید و با افرادی با مهارت های مختلف در همه جای دنیا همکاری کنید.

 این نکته را در نظر داشته باشید که منظورمان از کلمه “فضای کاری” همان محل کار یا دفتر کار است. این کلمه یک نقطه اتصال به واقعیت است که کار کردن می­تواند در هر نقطه ای صورت بگیرد. همانطور که فضاهای کاری در حال تبدیل شدن به فضاهای شخصی هستند، ماهیت کارها، تصمیم گیری ها و مسئولیت ها هم به سمت شخصی شدن می­رود.

 

 هوشمندانه تر کار کنید

 

کوچک چابک – زیباست

در حال حاضر، ۵۸ درصد از کل میزان رشد مشاغل در سرتاسر اتحادیه اروپا از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۰ مربوط به مشاغل کوچک و صنایعی با کمتر از ۱۰ کارمند است. با توجه به نظرسنجی های مختلف، بیش از نیمی از جوانان اعلام کردند که تمایل دارند به طور مستقل و یا در شرکت های کوچک کار کنند و تعدادی از آنها هم قصد ترک سازمان خود تا سال ۲۰۲۰ را دارند. و یکی از محبوب ترین مشاغل در بین جوانان، کار در بازار تلفن همراه است.

 

هوشمندانه تر کار کنید

 

در این موقعیت شرکت های بزرگ باید چه عکس العملی نشان دهند؟ بعضی از این شرکت ها به دنبال ایجاد یک مدل کسب و کار چابک تر می­روند، بعضی به دنبال تیم منعطف تر و بعضی هم به دنبال همکاری های تهاتری می­روند.

پیتر چیز، مدیر اجرایی شرکت CIPD عقیده دارد : شرکت ها به سرعت در حال تغییر از سلسله مراتب سنتی به سلسله مراتب امروزی و تاکید برای تخصص و مهارت و همینطور فعالیت های مبتنی بر زمان هستند. همانطور که مشاهده می­کنیم رشد قابل ملاحظه ای در انعطاف کارها و ساعت های کاری نامنظم و غیر متمرکز نیز به وجود آمده است.

 

 

هوشمندانه تر کار کنید

 

دموکراسی و کارآفرینی

دموکراتیزه کردن فضاهای کاری، تضعیف ساختارها و انعطاف در کنترل افراد، به طور مفید و موثر افراد را به سمت رشد و کار تیمی سوق می­دهد. مثال های بسیاری از این دست وجود دارد که نشان دهنده اتخاذ تصمیمات مهم و قبول مسئولیت و نتایج مثبت از سمت کارکنان است.

فضاهای کاری جدید که پیش تر درباره آنها صحبت کردیم کارمندان را به سمت فکر و رفتار کارآفرینانه سوق می­دهد، که در این موقعیت بروکراسی و فعالیت بر اساس ساختار از پیش تعیین شده به حداقل می­رسد. این نوع کارآفرینی در همه سطوح مدیریتی از سطح یک سازمان تا سطوح بالای سازمان مورد قبول است. در این شرایط مدیریت بازنشستگی افراد، حفظ چابکی سیستم و استفاده از فضاهای کاری جدید می­تواند بسیار مفید باشد.

 

 

برگرفته شده از مجله Management Today

ترجمه شده توسط : نیلوفر مقدم

گردآورنده: تحلیلگران صنعت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

gift